آنتي بادي Rubella IgM
آنتي بادي Rubella IgM

آنتی بادی Rubella IgM

3.8/5 - (5 امتیاز)

آنتی بادی Rubella IgM

اندازه گیری میزان آنتی بادی Rubella IgM سرم

نام آزمایش

آنتی بادی Rubella IgM

نام انگلیسی تست آنتی بادی Rubella IgM

Rubella antibody, IgM

علت درخواست تست آنتی بادی Rubella IgM

برای تعیین این که فرد دارای آنتی بادی سرخجه کافی برای محافظت بدن از ویروس سرخجه می باشد؛ به منظور تأیید عفونت در گذشته یا تشخیص عفونت های اخیر؛ شناسایی کسانی که هرگز درر معرض این ویروس قرار نگرفته اند و کسانی که واکسینه نشده اند؛ تأیید این که همه زنان باردار و کسانی که قصد باردار شدن دارند، مقدار کافی (تیتر) آنتی بادی های سرخجه جهت محافظت از عفونت را دارند. قبل از حاملگی و یا در ابتدای آن به منظور تأیید ایمنی بدن؛ اگر زن باردار دارای علائم سرخجه نظیر تب و بثورات جلدی می باشد؛ اگر نوزاد علائم رشد غیر طبیعی و یا نقص های هنگام تولد نشان می دهدد که ممکن است به علت عفونت دوران جنینی ایجاد شده باشد؛ اگر نیاز به تأیید عفونت اخیر سرخجه یا تأیید ایمنی است، درخواست می شود.

توضیح راجع به تست آنتی بادی Rubella IgM

این آزمایش حضور آنتی بادی IgM سرخجه در خون را اندازه گیری می کند. آنتی بادی سرخجه در پاسخ به عفونت ویروس سرخجه تولید می شود. پس از مواجهه با ویروس سرخجه، IgM در خون ظاهر می شود. سطح این پروتئین در خون بالا می رود و در حدود ۷ تا ۱۰ روز بعد از عفونت به اوج خود می رسد و سپس در طول چند هفته آینده به تدریجج ممتوقف می شود، به جز در نوزاد آلوده که ممکن است برای چندین ماه تا یک سال یافت شود. حضور آنتی بادی IgM سرخجه در خون عفونت های اخیر را نشان می دهد.

تست های تکمیلی

TORCH; Antibody tests; Measles and Mumps

اطلاعات تکمیلی در مورد تست آنتی بادی Rubella IgM

از آنجا که آنتی بادیهای IgM و IgG طول می کشد تا پس از عفونت ظاهر شوند، آزمایش ها ممکن است در مدت ۲ تا ۳ هفته تکرار شوند تا سطح آنتی بادی ها قابل بازیابی شود (وقتی که در ابتدا وجودد ندارند) و برای تعیین افزایش یا کاهش سطوح آنها در طول زمان.

 

پیشنهاد ویژه ی ما:

برنامه ی هوشمند تحلیل گر نتایج آزمایشگاهی:

برای تفسیر علمی، دقیق، راحت و آسان نتایج برگه ی آزمایش خود میتوانید بادانلودبرنامه ی تحلیل گر هوشمند نتایج برگه ی آزمایش برروی گوشی اندرویدی خود به راحتی وارد کردن نتایج برگه ی آزمایش در برنامه، تفسیری کامل و دقیق از وضعیت سلامت خود داشته باشید.

برنامه تحلیل گر آزمایشات پزشکی

                      برنامه تحلیل گر آزمایشات پزشکی

 

*********************************

کافیست برروی این لینک کلیک کنید.

*********************************

از حضور شما در سایتسِوِن لَبSevenLab.ir سپاسگذاریم.

درباره مدیر

محمد محبی هستم فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی از دانشگاه تبریز... از اونجایی که بیشتر وقتم رو با اینترنت می گذرونم تصمیم گرفتم تا یه وبسایت جامع برای سفید پوشان بی مدعا ایجاد کنم (که واقعا جای خالی اون احساس می شه)... علاقه زیادی به برنامه نویسی و طراحی وب دارم، به خاطر همین چندتایی هم برنامه برای رشته مون درست کردم که می تونید اون رو از مارکت های اندروید دانلود کنید....

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تست سرولوژی تیتر ASO

نام آزمایش (آزمایش ASO)             تیتر ASO نام انگلیسی تست             Antistreptolysin O Titer علت ...

هورمون | Free T3

اندازه گیری میزان هورمون Free T3 سرم / پلاسما نام اختصاری: FT3 سایر نام ها: ...