آنتي بادي Toxo IgM
آنتي بادي Toxo IgM

آنتی بادی Toxo IgM

Rate this post

آنتی بادی Toxo IgM

اندازه گیری میزان آنتی بادی Toxo IgM سرم

نام آزمایش

آنتی بادی Toxo IgM

نام انگلیسی تست 

Toxoplasma gondii Antibodies, IgM

علت درخواست تست آنتی بادی Toxo IgM

این تست برای تشخیص عفونت توکسوپلاسما گوندیی در زن باردار، جنین، یا در فرد دچار نقص ایمنی با علائم شبه آنفولانزا؛ گاهی اوقات برای تعیین اینکه آیا فرد قبلا آلوده شده است یا برای کمک بهه تعیین این که آیا عوارض، ناشی از عفونت فعال توکسوپلاسما است؛ یا هنگامی که زن باردار یا فرد دچار نقص ایمنی، در معرض توکسوپلاسما گوندیی قرار گرفته است و/ یا علائم شبه آنفولانزا یا عفونت شدید چشم یا مغز دارد که پزشک مشکوک است ناشی از توکسوپلاسموز باشد، درخواست می شود.

توضیح راجع به تست آنتی بادی Toxo IgM

توکسوپلاسما گوندیی، انگل میکروسکوپی است که باعث عفونت گربه ها می شود و در خاک یافت می شود. وقتی کسی در معرض توکسوپلاسما گوندیی قرار گرفته است، سیستم ایمنی بدن با تولیدد آنتی بادی، به انگل پاسخ می دهد. آنتی بادی های IgM اولین آنتی بادیها هستند که توسط بدن در پاسخ به عفونت توکسوپلاسما تولید می شوند. آنها در بیشتر افراد، در طی یک یا دو هفته پس از مواجهه اولیه، وجود دارند. تولید آنتی بادیی IgM برای یک دوره زمانی کوتاه مدت بالا می رود و سپس کاهش می یابد. در نهایت، گاهی اوقات ماهها پس از عفونت اولیه، سطح (تیتر) آنتی بادی IgM توکسوپلاسما در اکثر افراد کمتر از سطح قابل تشخیص می شود. هنگامی که توکسوپلاسما گوندیی خفته، فعال می شود، و/ یا وقتی که فرد دارای عفونت مزمن است، ممکن است IgM اضافی تولید شود. آنتی بادی های IgM تنها نوع تولید شده توسط جنین است. هنگامی که این آنتی بادی ها در نوزاد وجود دارند، عفونت مادرزادی را نشان می دهند.

در چه شرایطی تست کاهش می یابد

سطح آنتی بادی IgM در افراد دچار نقص ایمنی با این که توکسوپلاسموز فعال دارند، ممکن است پایین تر از حد انتظار باشد.

تست های تکمیلی

TORCH; CSF Analysis; Amniotic Fluid Analysis

اطلاعات تکمیلی در رابطه با تست آنتی بادی Toxo IgM

تست آنتی بادی توکسوپلاسما گوندیی به طور روتین برای زنان باردار درخواست نمی شود، اما ممکن است هنگامی که پزشک می خواهد تعیین کند که آیا زن قبلا توکسوپلاسموز داشته و هنگامی که اوو در معرض مدفوع گربه، گوشت خام یا خوب پخته نشده، یا آب یا غذای آلوده قرار گرفته است، درخواست شود. هنگامی که تست آنتی بادی منفی است، اما شک و تردید هنوز هم بالا است، آزمایش ممکن است یک یا چند بار در طول دوران بارداری تکرار شود. تست آنتی بادی ممکن است برای فرد دارای سیستم ایمنی ضعیف، زمانی که علائم بیماری شبه آنفولانزا دارد و برای هر کسی که دارای علائم یا عوارضی است که توکسوپلاسموز را تداعی می کند، درخواست می شود. در اغلب موارد ، تست مثبت آنتی بادی IgMM باید با استفاده از روش آزمایش دیگری تأیید گردد، به طور شاخص، با ارسال نمونه به آزمایشگاه مرجعی که اختصاصی آزمایش توکسوپلاسموز است.

برنامه تحلیل گر نتایج آزمایشات

برای تفسیر علمی، دقیق، راحت و آسان نتایج برگه ی آزمایش خود میتوانید با دانلود برنامه ی تحلیل گر هوشمند نتایج برگه ی آزمایش برروی گوشی اندرویدی خود به راحتی وارد کردن نتایج برگه ی آزمایش در برنامه، تفسیری کامل و دقیق از وضعیت سلامت خود داشته باشید.

ir-astroo-medical3

*********************************

کافیست برروی این لینک کلیک کنید.

*********************************

از حضور شما در سایت سِوِن لَب SevenLab.ir سپاسگذاریم.

درباره مدیر

محمد محبی هستم فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی از دانشگاه تبریز... از اونجایی که بیشتر وقتم رو با اینترنت می گذرونم تصمیم گرفتم تا یه وبسایت جامع برای سفید پوشان بی مدعا ایجاد کنم (که واقعا جای خالی اون احساس می شه)... علاقه زیادی به برنامه نویسی و طراحی وب دارم، به خاطر همین چندتایی هم برنامه برای رشته مون درست کردم که می تونید اون رو از مارکت های اندروید دانلود کنید....

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تست سرولوژی تیتر ASO

نام آزمایش (آزمایش ASO)             تیتر ASO نام انگلیسی تست             Antistreptolysin O Titer علت ...

هورمون | Free T3

اندازه گیری میزان هورمون Free T3 سرم / پلاسما نام اختصاری: FT3 سایر نام ها: ...