نئومایسین | NEOMYCIN

Rate this post

نام:

نئومایسین

موارد مصرف‌:

به‌ صورت‌ خوراکی‌ برای‌ استریل‌ کردن‌ روده‌ها قبل‌ از عمل‌ جراحی‌ مصرف‌ می‌شود.

موارد منع‌ مصرف‌:

این‌ دارو نباید در صورت‌ ابتلای‌ بیمار به‌ میاستنی‌ گراو مصرف‌ شود.

عوارض‌ جانبی‌:

آسیب‌ بخش‌ حلزونی‌ گوش‌، مسمومیت‌ برگشت‌ پذیر کلیه‌، به ندرت‌ کاهش‌ منیزیم‌ خون‌ به‌ ویژه‌ در مصرف‌ طولانی‌ مدت‌ و کولیت‌ پسودوممبران‌ از عوارض‌ احتمالی‌ این‌ دارو هستند.

نکات‌ قابل‌ توصیه‌:

این‌ دارو را می‌ توان‌ با معده‌ خالی‌ یا پس‌ از غذا مصرف‌ کرد.

نکات با اهمیت:

از این دارو قبل از عمل جراحی می توان استفاده کرد که باعث می شود باکتری ها را از دستگاه گوارش پاک کند. در اسهال عفونی نیز کاربرد دارد. درمان کمکی در کومای کبدی است. همچنین می تواند در پایین آوردن چربی خون نیز موثر باشد زیرا در افرادی که سطح اسید های صفراوی بالایی دارند، این دارو می تواند به اسید های صفراوی متصل شود و از بازجذب و چرخه آنها جلوگیری می کند.

تداخلات دارویی:

  • این دارو نباید همزمان با داروهای دیگری که عوارضی مانند سمیت کلیوی و گوشی دارند استفاده شود زیرا احتمال ایجاد سمیت بالا می رود برای مثال داروهای ونکومایسین، آمفوتریسین، سیکلوسپورین نباید با این دارو همزمان استفاده شوند زیرا عوارض جانبی این داروها نیز سمیت کلیوی می باشد.
  • در صورت مصرف همزمان این دارو با داروهای ادرار آور مانند اتاکرینیک اسید و فورزماید، احتمال بروز عوارض سمی گوشی تشدید می یابد.
  • در صورتی که این دارو بعد از مصرف داروهای بیهوش کننده استنشاقی ( مانند: اتر، هالوتان، سیکلوپروپان، اکسید نیتروس ) یاداروهای مسدود کننده عصبی-عضلانی (مانند: آتروکوریوم، توبوکوراین، گلامین، سوکسینیل کولین و دکامتونیوم )، تزریق شود، احتمال دارد فلج تنفسی ایجاد کند.

مقدار مصرف‌:

در بزرگسالان‌ و کودکان‌، به‌ منظور استریل‌ کردن‌ روده‌ها مقدار مصرف‌ این‌ دارو ۱ گرم‌ هر ۴ ساعت‌ و در اغمای‌ کبدی‌ تا ۴ g/day در مقادیر منقسم‌ به‌ مدت‌ حداکثر ۱۴ روز می‌باشد.

اشکال‌ دارویی‌:

Oral Solution: 125mg/ 5ml

Tablet: 500mg

از حضور شما در سایت سِوِن لَب SevenLab.ir سپاسگذاریم.

درباره مدیر

محمد محبی هستم فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی از دانشگاه تبریز... از اونجایی که بیشتر وقتم رو با اینترنت می گذرونم تصمیم گرفتم تا یه وبسایت جامع برای سفید پوشان بی مدعا ایجاد کنم (که واقعا جای خالی اون احساس می شه)... علاقه زیادی به برنامه نویسی و طراحی وب دارم، به خاطر همین چندتایی هم برنامه برای رشته مون درست کردم که می تونید اون رو از مارکت های اندروید دانلود کنید....

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

ديفنوكسيلات‌ | DIPHENOXYLATE

دیفنوکسیلات‌ | DIPHENOXYLATE

تركيب‌ ديفنوكسيلات‌ و آتروپين‌ به‌ صورت‌ كمكي‌ در درمان‌ علامتي‌ اسهال‌ هاي‌ مزمن‌ و حاد و همچنين‌ كوليت‌ اولسرز خفيف‌ و مزمن‌ مصرف‌ مي‌شود.

هیوسین | HYOSCINE-N-BUTYL BROMIDE

هیوسین | HYOSCINE-N-BUTYL BROMIDE

اين‌ دارو در اسپاسم‌ گوارشي‌ يا ادراري‌ ـ تناسلي‌، قاعدگي‌ دردناك‌ همراه‌ با اسپاسم‌، اسپاسم‌ حاد، مانند قولنج‌ صفراوي‌ يا كليوي‌ به‌ كار برده‌ مي‌شود.