نیستاتین‌ | NYSTATIN

Rate this post

نام:

نیستاتین‌

موارد مصرف‌:

نیستاتین‌ در درمان‌ کاندیدیاز ناشی‌ از کاندیدا آلبیکانس‌ و سایر گونه‌ های‌ کاندیدا مصرف‌ می‌شود. نیستاتین‌ در درمان‌ کچلی‌ ریش‌ و سر هم‌ مصرف‌ می‌شود.

مکانیسم‌ اثر:

نیستاتین‌ با اتصال‌ به‌ استرول‌ های‌ موجود در غشاء سلولی‌ قارچ‌ باعث‌ تغییر در نفوذپذیری‌ غشاء شده‌ و باعث‌ می‌شود که‌ محتویات‌ ضروری‌ داخل‌ سلولی‌ قارچ‌ از آن‌ خارج‌ شوند.

فارماکوکینتیک‌:

نیستاتین‌ از مجرای‌ گوارش‌ و یا پوست‌ سالم‌ و غشاهای‌ مخاطی‌ جذب‌ نمی‌شود. تقریبŠ تمام‌ دارو بعد از مصرف‌ خوراکی‌ به‌ صورت‌ تغییر نیافته‌ از طریق‌ مدفوع‌ دفع‌ می‌شود.

عوارض‌ جانبی‌:

تحریک‌ پوستی‌ که‌ قبل‌ از درمان‌ وجود نداشته‌ است‌، از عوارض‌ جانبی‌ دارو است‌.

نکات‌ قابل‌ توصیه‌:

  1. قرص‌ واژینال‌ این‌ دارو به‌ عنوان‌ قرص‌ مکیدنی‌ به‌ جای‌ سوسپانسیون‌ خوراکی‌ برای‌ درمان‌ کاندیدیاز دهان‌ نیز قابل‌ مصرف‌ است‌.
  2. در صورت‌ مصرف‌ موضعی‌ دارو از پانسمان‌ بسته‌ در موضع‌ باید خودداری‌ شود و در صورت‌ مصرف‌ آن‌ در نوزادان‌ از پیچیدن‌ سفت‌ پای‌ بچه‌ و یا استفاده‌ از شلوارک‌ پلاستیکی‌ نیز باید اجتناب‌ شود.

مقدار مصرف‌:

خوراکی‌:

بزرگسالان‌:

مقدار ۶۰۰,۰۰۰ ـ ۴۰۰,۰۰۰ واحد از سوسپانسیون‌ خوراکی‌ ۴ بار درروز یا ۱۰۰۰,۰۰۰ ـ ۵۰۰,۰۰۰ واحد از قرص‌ ۳ بار در روز مصرف‌ می‌شود.

کودکان‌:

در نوزادان‌ نارس‌ و کم‌ وزن‌ مقدار ۱۰۰,۰۰۰ واحد ۴ بار در روز و در نوزادان‌ بزرگتر ۲۰۰,۰۰۰ واحد ۴ بار در روز مصرف‌ می‌شود. مقدار مصرف‌ قرص‌ در کودکان‌ بالای‌ ۵ سال‌، ۵۰۰,۰۰۰ واحد ۴ بار در روز است‌.

موضعی‌:

بزرگسالان‌ و کودکان‌:

۲ یا ۳ بار در روز بر روی‌ پوست‌ مالیده‌ می‌شود.

واژینال‌:

مقدار ۱۰۰,۰۰۰ واحد، یک‌ یا دو بار در روز به‌ مدت‌ ۲ هفته‌ مصرف‌ می‌شود.

اشکال‌ دارویی‌:

Vaginal Tablet: 100,000 U

Coated Tablet: 500,000 U

For Suspension Drops: 100,000 U/ml

Topical Ointment: 100,000 U/g

از حضور شما در سایت سِوِن لَب SevenLab.ir سپاسگذاریم.

درباره مدیر

محمد محبی هستم فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی از دانشگاه تبریز... از اونجایی که بیشتر وقتم رو با اینترنت می گذرونم تصمیم گرفتم تا یه وبسایت جامع برای سفید پوشان بی مدعا ایجاد کنم (که واقعا جای خالی اون احساس می شه)... علاقه زیادی به برنامه نویسی و طراحی وب دارم، به خاطر همین چندتایی هم برنامه برای رشته مون درست کردم که می تونید اون رو از مارکت های اندروید دانلود کنید....

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

ديفنوكسيلات‌ | DIPHENOXYLATE

دیفنوکسیلات‌ | DIPHENOXYLATE

تركيب‌ ديفنوكسيلات‌ و آتروپين‌ به‌ صورت‌ كمكي‌ در درمان‌ علامتي‌ اسهال‌ هاي‌ مزمن‌ و حاد و همچنين‌ كوليت‌ اولسرز خفيف‌ و مزمن‌ مصرف‌ مي‌شود.

هیوسین | HYOSCINE-N-BUTYL BROMIDE

هیوسین | HYOSCINE-N-BUTYL BROMIDE

اين‌ دارو در اسپاسم‌ گوارشي‌ يا ادراري‌ ـ تناسلي‌، قاعدگي‌ دردناك‌ همراه‌ با اسپاسم‌، اسپاسم‌ حاد، مانند قولنج‌ صفراوي‌ يا كليوي‌ به‌ كار برده‌ مي‌شود.