گلیسین | (GLYCINE (AMINOACETIC ACID

Rate this post

نام:

گلیسین

موارد مصرف‌:

محلولهای‌ استریل‌ ۱/۵ درصد گلیسین‌ در آب‌ که‌ هیپوتونیک‌ بوده‌ و از نظر الکتریکی‌ نارسانا می‌ باشند، ممکن است‌ به‌ عنوان‌ محلولهای‌ شستشوی‌ مجاری‌ ادراری‌ تناسلی‌ بخصوص‌ مثانه‌ در طول‌ بعضی‌ از اعمال‌ جراحی‌ مصرف‌ شوند.

موارد منع‌ مصرف‌:

محلول‌ شستشوی‌ گلیسین‌ در بیماران‌ مبتلا به‌ بی‌ ادراری‌ نباید مصرف‌ شود.

هشدارها:

  1. محلول‌ شستشوی‌ گلیسین‌ در بیماران‌ مبتلا به‌ عیب‌ کار کبد باید با احتیاط مصرف‌ شود، زیرا جذب‌ این‌ دارو و متابولیسم‌ دارو، ممکن‌ است‌ سبب‌ بروز زیادی‌ آمونیاک‌ خون‌ شود.
  2. در بیماران‌ مبتلا به‌ اختلال‌ عملکرد کلیوی‌ یا قلبی‌ ـ ریوی‌ به‌ دلیل‌ تأثیر احتمالی‌ دارو بر تعادل‌ مایع‌ و الکترولیت‌، دارو باید با احتیاط مصرف‌ شود.

ویژگی ها:

به خاطر که شاخه زنجیری خیلی کوچک هست فقط یک هیدروژن می‌تواند در پروتین جای داشته باشد. به همین دلیل این امینو اسید خیلی استابل و با ثبات هست و به راحتی به امینو اسیدهای دیگر تبدیل نمی‌شود. زیادی از پروتئین‌ها مقداری خیلی کمی گلیسین دارند به استثنای گیلاتین و کولاگین که دارای ۲۵–۳۰٪ گلیسین دارد. بدن انسان مقدار زیادی گلیسن نیاز دارد برای اینکه جگر انسان بتواند کارش را بخوبی انجام دهد.
این آمینو اسید قطبی و آب دوست است. ساختار ساده و کوچک این آمینو اسید و تبادل یک هیدروژن با زنجیره جانبی باعث شده تا در محیط‌های مختلف خواص اسیدی و بازی متفاوتی از خود نشان دهد، بطوری که در محیط‌هایی با pH کم pka برابر با ۹٫۶ و در محیط‌هایی بازی تر pka برابر با ۲٫۴ را دارا می‌باشد.

عوارض‌ جانبی‌:

جذب‌ سیستمیک‌ محلول‌ شستشوی‌ گلیسین‌، ممکن‌ است‌ منجر به‌ بروز اختلالات‌ در تعادل‌ مایع‌، الکترولیت‌ و اختلالات‌ قلبی‌ ـ عروقی‌ و ریوی‌ شود.

مقدار مصرف‌:

مقدار مصرف‌ با توجه‌ به‌ سطح‌ موضعی‌ که‌ باید شستشو داده‌ شود و نیز نحوه‌ جراحی‌، تعیین‌ می‌گردد.

اشکال‌ دارویی‌:

Sterile Solution for Irrigation: 1.5%

از حضور شما در سایت سِوِن لَب SevenLab.ir سپاسگذاریم.

درباره مدیر

محمد محبی هستم فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی از دانشگاه تبریز... از اونجایی که بیشتر وقتم رو با اینترنت می گذرونم تصمیم گرفتم تا یه وبسایت جامع برای سفید پوشان بی مدعا ایجاد کنم (که واقعا جای خالی اون احساس می شه)... علاقه زیادی به برنامه نویسی و طراحی وب دارم، به خاطر همین چندتایی هم برنامه برای رشته مون درست کردم که می تونید اون رو از مارکت های اندروید دانلود کنید....

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

ديفنوكسيلات‌ | DIPHENOXYLATE

دیفنوکسیلات‌ | DIPHENOXYLATE

تركيب‌ ديفنوكسيلات‌ و آتروپين‌ به‌ صورت‌ كمكي‌ در درمان‌ علامتي‌ اسهال‌ هاي‌ مزمن‌ و حاد و همچنين‌ كوليت‌ اولسرز خفيف‌ و مزمن‌ مصرف‌ مي‌شود.

هیوسین | HYOSCINE-N-BUTYL BROMIDE

هیوسین | HYOSCINE-N-BUTYL BROMIDE

اين‌ دارو در اسپاسم‌ گوارشي‌ يا ادراري‌ ـ تناسلي‌، قاعدگي‌ دردناك‌ همراه‌ با اسپاسم‌، اسپاسم‌ حاد، مانند قولنج‌ صفراوي‌ يا كليوي‌ به‌ كار برده‌ مي‌شود.